Hindistan’da Kovid-19 dayanak çizgisi skandalı!

0 230

Hindistan, Kovid-19 takviye çizgisi çalışanı ile bir hastanın ortasında geçen konuşmayı konuşuyor.

Ülkenin Uttar Pradeş eyaletinin başşehri olan Lucknow’da yaşayan Santosh Kumar Singh ve eşi, 10 Nisan’da Kovid-19’a yakalandığını öğrendi.

Çift iki gün sonra da test yaptırdı lakin sonuç tekrar müspet çıkınca konut karantinasına başladı. 15 Nisan’da daha fazla bilgi almak için Kovid-19 dayanak çizgisini arayan çift hiç beklemedikleri bir reaksiyon ile karşılaştı.

Ülke basınında yer alan haberlere nazaran, Kovid-19 dayanak çizgisindeki vazifeli ikili mesken tecridine girenler için hazırlanan uygulamayı indirip indirmediğini sordu.

Singh, kelam konusu uygulamadan haberdar olmadığını ve telefonuna indirmediği cevabını verdi. Misyonlu bu karşılık üzerine ‘Git öl, sen esasen cahilsin’ dedi ve telefonu kapattı.

Bir dakikadan kısa süren telefon görüşmesinin yayınlanması sonrası ülkenin Kovid takviye sistemi bir sefer daha tartışmaya açıldı.

Babası eski bir Hindistan Halk Partisi yöneticisi olan Singh, yetkililere mektup yazarak bir açıklama talep etti.

GÜNLÜK HADİSE SAYISI 261 BİNİ GEÇTİ

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, son 24 saatte 1501 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını yitirdi, ölenlerin sayısı 177 bin 151’e yükseldi.

Son 24 saatte 261 bin 500 yeni olayın tespit edilmesiyle toplam olay sayısı 14 milyon 788 bin 109’a çıktı.

Bu, “ülkede 30 Ocak 2020’de birinci Kovid-19 hadisesinin görülmesinden bu yana en yüksek günlük olay artışı” olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: Hürriyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.