Göz Enfeksiyonu Yaygınlaşıyor!

0 193

Göz Enfeksiyonu Yaygınlaşıyor!

Kişisel hijyene dikkat edilmemesi göz enfeksiyonunun en temel nedenleri arasındadır. Örneğin eller kirli iken gözün ovuşturulması durumunda göz enfeksiyonunun yaygın bir biçimde ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Enfeksiyon kendini kızarıklık ve gözde yanma olarak ortaya çıkartmaktadır. Bu etkilerden birini fark ettiğiniz anda enfeksiyonun gözünüzde yaygınlaştığını fark etmeniz gerekir.

Nasıl Tedavi Edilir?

Gerek duyulursa göz tıbbi solüsyonlar ile alanın uzmanı tarafından yıkanır. Bunun sonrasında damlalar ile tedavi süreci başlatılır. Genellikle enfeksiyon kalıcı bir hasar bırakmaz. Tabi ki kalıcı bir hasar bırakmaması için dikkatli olmalı ve belirtiler kendini gösterdiği anda dikkat ederek anında konunun uzmanlarına durumu danışmanız gerekmektedir. Tedavi süreci hakkında da uzmanlardan yardım almalısınız.

Lens Kullanımına Dikkat

Lens kullanımı son senelerde büyük yaygınlık kazanmıştır. Bu konuda gözlük kullanımından daha rahat olduğu söylenmektedir. Fakat lens kullanımında lens suyunun düzenli olarak değiştirilmemsi ya da eller kirli iken lens takılması durumunda gözünüzün mikrop kapmasına neden olabileceğinizi unutmamanız gerekir. Lenslerin belirtilen süreden uzun da kullanılmaması gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.